Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych-rekrutacja na rok szk. 2023/2024

Komisja Rekrutacyjna informuje!
Lista  kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do Publicznego Przedszkola im. Króla Maciusia Pierwszego w Poddębicach na rok szkolny 2023/2024 znajduje się w plikach do pobrania. Każdy rodzic otrzymał KOD cyfrowy i literowy, który ułatwi identyfikację dziecka. Lista dzieci przyjętych i nieperzyjętych zostanie opublikowana 12 kwietnia br

WAŻNE! !

Dzieci 2,5-letnie mogą być przyjęte do przedszkola w szczególnie uzasadnionych przypadkach, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacji zasadniczej oraz rekrutacji uzupełniającej placówka nadal dysponuje wolnymi miejscami w grupach 3-letnich.

Rodzice dzieci 2,5-letnich!

Kluczową rolę w przygotowaniu dziecka do przedszkola odgrywają rodzice. Przedstawiamy listę niezbędnych umiejetności dziecka, które warunkują powodzenie w adaptacji.

1. Przygotowanie dziecka do przebywania w nowych miejscach, do przebywania pod opieką osób trzecich (np.: krótki spacer dziecka w obecności cioci/wujka, przyjaciółki, pozostawienie dziecka na krótko u znajomych).

2.Trening umiejetności porozumiewania się z innym, komunikowania swoich potrzeb w sposób werbalny i niewerbalny,  stosowania się do prostych poleceń, zgodne uczestniczenie w zajęciach.

3.Trening czystości-samodzielne korzystanie z toalety, mycie rąk, zębów, zakładanie i zdejmowanie ubrań, siadanie w czasie posiłku przy stoliku, samodzielne spożywanie posiłków.

4. Nabywanie umiejetności tolerowania obecności innych dzieci, przebywania wsród dzieci, zabawy w tej samej przestrzeni, z wykorzystaniem wspólnych urządzeń na placu zabaw, wspólna zabawa w piaskownicy, samodzielna zabawa zabawkami i sprzątanie ich po zakońcoznej zabawie, bawienie się z innym dzieckiem/dziećmi.

5. Uczenie dziecka odróżniania sytuacji zadaniowej od zabawy. W czasie zabawy może zajmować się tym, czym chce, w sytuacji zadaniowej powinno się podporządkować i wykonywać polecenia.

Opracowano na podstawie Poradnika Dyrektora Przedszkola.

Kandydaci spoza Gminy Poddębice mogą być przyjęci do naszego przedszkola, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego gmina nadal dysponuje wolnymi miejscami w przedszkolu.