RAMOWY ROZKŁAD DNIA

Ramowy rozkład dnia - stwarza warunki do wszechstronnego rozwoju dziecka z zachowaniem odpowiednich proporcji między zabawą, nauką i pracą własną dziecka.

6:30 – 8:15

Schodzenie się dzieci. Kontakty indywidualne z rodzicami. Rozmowy indywidualne i zespołowe wypływające z zainteresowań dzieci; zabawy swobodne, zabawy rozwijające mowę i myślenie, wyzwalające aktywność dzieci; zabawy ruchowe inspirowane przez nauczyciela.

8:15 – 9:00
Przygotowanie do śniadania – śniadanie. Mycie zębów.

9:00 – 11:15
Sytuacje edukacyjno – wychowawcze organizowane przez nauczycielkę, wyzwalające twórczą postawę i ekspresję dzieci. Zabawy ruchowe organizowane, inspirowane przez nauczyciela. Spacery, wycieczki, sytuacje okolicznościowe. Samorzutna aktywność ruchowa, konstrukcyjna, badawcza, wypływająca z inicjatywy dzieci.

11:15 – 12:00
Przygotowanie do obiadu – obiad.

12:00 – 14:15
Odpoczynek dzieci. Głośne czytanie dzieciom. Oddziaływanie nauczyciela utrwalające, wzbogacające i wspierające indywidualny rozwój dziecka. Zajęcia dodatkowe: koncerty muzyczne, teatrzyki, język angielski, rytmika, religia dla 6-latków. Zabawy ruchowe (integracyjne) z inicjatywy nauczyciela.

14:15 – 15:00
Przygotowanie do podwieczorku – podwieczorek.

15:00 – 17:00
Rozchodzenie się dzieci do domu. Samorzutna działalność dzieci – zabawy wg zainteresowań. Kontakty indywidualne z rodzicami.