HYMN PRZEDSZKOLA

czasem dokazują.

Mądry starszak, grzeczny maluch
nie wadzą nikomu.
Każdy czuje się w przedszkolu
jak we własnym domu!

Ref.:
Przedszkolaki i Król Maciuś
tu rządy sprawują.
Uczą się i świat poznają,
czasem dokazują.

HYMN-historia

Zespół do spraw konkursów opracował Regulamin konkursu pod tytułem „Projekt na słowa do hymnu Publicznego Przedszkola w Poddębicach”. Konkurs miał charakter otwarty, skierowany był do dzieci, rodziców, pracowników, absolwentów oraz wszystkich mieszkańców Poddębic. Każdy uczestnik był zobowiązany do przedstawienia tylko jednego projektu. Najważniejszym celem konkursu było propagowanie wartości i idei człowieczeństwa – dziecka w utworach J. Korczaka, wzbogacenie ceremoniału przedszkola oraz uświetnianie uroczystości przedszkolnych. Na konkurs wpłynęło 12 prac. Kapituła konkursu 19 kwietnia 2018 r. wyłoniła zwycięzców.

Autorką słów hymnu jest pani Elżbieta Dębiec wraz z mężem panem Jarosławem Dębcem oraz dziećmi Zofią i Mikołajem Dębiec.

Kolejnym etapem przygotowań do jubileuszu był  konkurs pod tytułem „Projekt muzyki do hymnu przedszkola”, który przeprowadzono we współpracy ze szkoła Muzyczną I stopnie w Uniejowie oddział
w Poddębicach. Spośród 3 projektów Jury konkursu 12 października 2018 r. wybrało propozycję muzyczną opracowaną przez Pana Roman Nowaka.