"Mała Myszka" - przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów Teatru Lalek PINOKIO z Nowego Sącza

"Zawsze wraca wszystko co w życiu dajesz.

Dobry jesteś dla innych- dobro dostajesz"

Joel Warto "O wartościach"

W dniu dzisiejszym (4 kwietnia 2024 r.) przedszkolaki obejrzały kolejny już spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Lalek PIONOKIO. Tym razem dzieci towarzyszyły bohaterce o imieniu Kasia w jej przygodach. Dziewczynka była ubogą sierotą, miała bardzo dobre serce, nigdy nikogo nie skrzywdziła. Wiele lat pomagała w gospodarstwie w zamian za miejsce w ciemnej komórce i odrobinę jedzenia. Za namową malej myszki wybrała się w podróż do Złotego Miasta. Po drodze udzieliła pomocy, każdemu kto o nią poprosił. Po dotarciu do Złotego Miasta zamieszkała u staruszki, która dała jej pracę i dom. Dziewczynka przez wiele lat pomagała starszej pani, wyrosła na piękną młodą kobietę. Pewnej nocy okazało się, że staruszka to Złota Królowa, która nagrodziła Kasię za jej dobroć. Dziewczynka jednak poprosiła o odmienienie księcia, zaklętego za karę za swoje okrucieństwo w mysz.  Dzięki swojej prośbie dziewczynka zyskała miłość, szczęście i bogactwo. Książę pokochał Kasię i jak to w bajkach zwykle bywa - żyli dłuuuuuuugo i szczęśliwie.