Kwiecień Miesiącem Świadomości Autyzmu

Świat wokół nas jest piękny. Żebyśmy jednak mogli w pełni cieszyć się bogactwem doznań, musimy właściwie je odczuwać i rozumieć ich sens. Musimy sprawnie odbierać informacje, które docierają do nas poprzez zmysły zarówno z otoczenia, jak i z naszego organizmu. Jednak nie wszyscy odbierają świat w taki sam sposób...

6-latki ,,A" oraz 6-latki ,,B" przy ul. Miłej wzięły udział w zajęciach warsztatowych ,,Pokaż mi swój świat". Podczas spotkania dzieci miały okazję obejrzenia prezentacji multimedialnej pt. ,,Autyzm", która pozwoliła lepiej zrozumieć świat osób ze spektrum autyzmu. Podczas licznych zabaw sensorycznych, dzieci miały możliwość doświadczać funkcjonowania poszczególnych zmysłów oraz roli, jaką spełniają w organizmie człowieka. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie wspólnego ,,Puzzlowego drzewka przyjaźni". Dzięki tym zajęciom dzieci mogły lepiej poznać świat widziany i odczuwany przez osoby z autyzmem.
Zajęcia poprowadziły: logopeda - p. Marta Kubis-Mikołajczyk oraz pedagog specjalny - p. Katarzyna Zagozda.

Marta Kubis-Mikołajczyk

Katarzyna Zagozda