• Odwiedziło nas: 1719930

Ferie z Biblioteką Pedagogiczną

Podczas ferii zimowych, 02.02.2024 r. przedszkolaki z ul. Przejazd odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną w Poddębicach, gdzie czekały na nich niespodzianki przygotowane przez Panią Beatę Matusiak – Ignar. Celem naszej wizyty w bibliotece było kształtowanie poczucia więzi narodowej na bazie legend z naszej historii oraz rozwijanie zaintersowań czytelniczych naszych podopiecznych.

Na spotkanie, pani Beata przygotowała dla dzieci wiele ciekawych zadań i sytuacji edukacyjnych. Jednym z nich było przybliżenie postaci smoka Wawelskiego, którego dzieci poznały podczas oglądania animowanej bajki pt. „Porwanie Baltazara Gąbki”. Smok ten, okazał się być przyjacielski wobec ludzi, pomocny i odpowiedzialny. Następnie dzieci miały za zadanie odszukć ukryte w różnych miejscach biblioteki ilustracje smoków i odpowiedzieć na pytania związane z bajką. Na spotkaniu, nie zabrakło zabawy ze śpiewem „O jak przyjemnie i jak wesoło ze smokiem bawić się …”. Po zabawie ruchowej, dzieci wysłuchały legendy o smoku Wawelskim, zaprezentowanej za pomocą teatrzyku kamishibai. Po jej wysłuchaniu dzieci odpowiadały na pytania dotyczące legendy.

Na zakończenie, Pani Beata przygotowała dla dzieci pracę plastyczno – konstrukcyjną, która polegała na wykonaniu wesołego smoka z papieru. Wszystkie piękne i wesołe smoki powędrowały z przedszkolakami do przedszkola, a następnie do domów naszych przedszkolaków.

Dziękujemy za super zabawy i mile spędzony czas.

Marianna Kajszczak